Wszystkie posty oraz zdjęcia w postach na tym blogu są naszą własnością! Nie wyrażamy zgody na kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez naszej zgody. W wypadku naruszenia praw autorskich, na podstawie art. 78, art.81 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631, sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.

poniedziałek, 23 czerwca 2014

2014 GRADUATION

Nadszedł dzień, kiedy nasza córcia skończyła pierwszy etap edukacji :) 
Od teraz Michalinka jest pierwszoklasistką!
Kilka dni temu odbyła się uroczystość, na którą zostali zaproszeni rodzice oraz inni członkowie rodzin dzieci, które kończyły przedszkole. Każda z rodzin otrzymała pamiątkowy folder, w którym spisane były imiona i nazwiska dzieci z poszczególnych grup ( "kolorowych" ), które "odchodziły" do szkół. Swoją drogą to w Polsce już pewnie zadziałałby syndrom ustawy o ochronie danych osobowych - z czego tutaj nikt sobie nic nie robi i dobrze, bo to chore...
Na ogromnym ekranie pokazywały się zdjęcia dzieci z minionego roku szkolnego, zrobione podczas zajęć w przedszkolu.
Później na salę weszły dzieci... i zaczęła się uroczystość stopniowania ( Graduation ) czyli oficjalnego wręczenia dyplomów oraz krawatów jako symbolu nominacji do kolejnego etapu nauki. U nas w Szkocji każda szkoła ma swój wzór krawatu i każde dziecko podczas stopniowania otrzymuje już taki krawat do jakiej szkoły zdecydowało się uczęszczać ( dziewczynki też noszą krawaty ).
Moment stopniowania Michalinki
Michalinka ze swoją ukochaną Panią. W Polsce też mieliśmy szczęście do wychowawczyni w przedszkolu. Będziemy mile wspominać te chwile.
Na koniec uroczystości na telebimie pokazane zostały jeszcze zdjęcia poszczególnych dzieci z imionami i nazwiskami dzieci oraz z nazwą szkoły do której dziecko się udaje. Cudne!

Michalinko - jesteśmy dumni z Ciebie!!!
Tata Adam

8 komentarzy:

 1. Gratulacje Misiu! Fajne zwyczaje tam panują, super!

  A tak a propos danych osobowych.... Czemu zasłoniliście swoje nazwisko? Przecież jest powszechie znane - sami je podawaliście na blogu.

  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A oczywiście masz rację :) jakoś z rozpędu zamalowało mi się :) Pozdrawiamy!

   Usuń
 2. A Ja, jak to Ja.
  Wzruszyłam się.
  I to niemożliwe, że ta malutka Misia sprzed lat już idzie do pierwszej klasy!!
  Faktycznie fajna uroczystość, buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj pewnie mega dumna jesteś co? Łezki były? :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się cieszę ze mamy jeszcze rok czasu :) bo Krzys to zywe srebro i nawet 5 min nie wysiedzi. W naszym przedszkolu tez mamy fajne zakonczenie z festynem, zdjęcia w togach, dyplomy i nagrody a co roku dzieci dostaja płytki z fotorelacja z całego roku przedszkolnego

  Pozdrowionka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tutaj w USA tez sa takie uroczystosci na zakonczenie przedszkola (chociaz w Polsce tez mialam uroczyste zakonczenie zerowki, co prawda bez togi, ale z dyplomem "przedszkolaka" i festynem). Z jednej strony juz sie nie moge doczekac, ale z drugiej nie chce zeby mi dzieci juz "dorastaly". :)

  A dla Misi - gratulacje!

  OdpowiedzUsuń