Wszystkie posty oraz zdjęcia w postach na tym blogu są naszą własnością! Nie wyrażamy zgody na kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez naszej zgody. W wypadku naruszenia praw autorskich, na podstawie art. 78, art.81 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631, sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.

czwartek, 20 grudnia 2012

O jasełkach i nie tylko.

Kochani, mało ostatnio pisaliśmy co u nas - wybaczcie. Dzieci niestety często chorują, kaszel króluje w naszym domu, zawzięcie się nas trzyma i nie odpuszcza. Michalinka już troszkę lepiej znosi choroby i łagodniej, bez gorączki, tylko uporczywy kaszel, raz suchy, raz mokry, do tego zapchany nos. Antybiotyk i syropki już się skończyły, podajemy to co zakupione przez nas w aptece. Michalinka od wtorku nie chodzi do przedszkola, gdyż chcielibyśmy mieć zdrowe Święta, a kaszel wciąż męczy... Ale dość o chorobach. 

W poniedziałek 10 grudnia odbyły się jasełka w przedszkolu - był to pierwszy występ Michalinki i w dodatku bardzo udany. Rodzice zadbali o poczęstunek, a opiekunki o atmosferę i piękny występ wszystkich dzieci. Każda grupa miała swoje jasełka. Misia dość dużo mówiła. Zaczynała wierszykiem, następnie wszyscy śpiewali dwie piosenki, dwóch chłopców mówiło wierszyk, potem Misia z koleżanką mówiła o laleczkach, następnie grupka dzieci mówiła razem, Michasia śpiewała "Przybieżeli do Betlejem" z podkładem a Rafałek grał na instrumencie i na koniec piosenka. 
Jako, że nie mogliśmy dać filmu z przedszkola, gdyż nie mamy zgody na publikowanie twarzy innych dzieci, wpadłam na pomysł by Michalinka w domu odtworzyła Jasełka. Mówi swoje wierszyki i śpiewa piosenki. Zna też wiersze innych dzieci (nie mówiąc o imionach i nazwiskach dzieci z grupy, które nam codziennie przypomina :) ), ale nie chciałam jej już męczyć :P Pamięć ma niesamowitą,  zna już tyle piosenek i zabaw, że nawet nam jest ciężko je zapamiętać.   Zabawy przed jasełkami ( Michaś również w nich uczestniczył )Nie wiem czy zauważycie ( pewnie tak ), że Michalinka nosi okularki. Ma niewielką wadę, ale okulary nosi z przyjemnością i nie umiała się wręcz ich doczekać :)
Mama Żaneta

11 komentarzy:

 1. O, świetnie, że jest nowy post, bo myślałam, że już zaprzestaliście pisania o dzieciach!

  Misia ślicznie wygląda w okularach, zdolniaszka!:-)

  Zdrówka życzę i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uważamy, że jej do twarzy :) Przecież to blog o dzieciaczkach, czasami tylko dodatkowe wstawki są :P

   Usuń
 2. Michalinki to bystre dziewczynki. Mam w przedszkolu Misię, która jest w taki samym wieku co Wasza jest z 15.02 i tez jest wygadana rezolutna i ma dobrą pamięć. A ta piosenka, którą Misia śpiewa jako 1 to moja ulubiona:) Tylko moje dzieciaki ciut inaczej ją tańczą. Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znak zodiaku też swoje robi, data urodzenia ma znaczenie. Ja w to wierzę :) Jeszcze zapomnieliśmy piosenki " Gdy w pokoju wyrośnie choinka, z łańcuszkami, bombkami zaświeci..."
   Dziękujemy i pozdrawiamy!

   Usuń
 3. super :) dlaczego nie mozecie puscic tego co było w Przedszkolu ?
  Dziwne
  Blanka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety. Podpisywaliśmy na pierwszym zebraniu, ze wszelkie filmy/zdjęcia będą do użytku prywatnego i nie można i rozpowszechniać w internecie. Pewnie się boją o posądzenie, nie wiem, tak jest i musi być. Ale jeśli chciałabyś Blanko zobaczyć, mogę Ci na maila przesłać filmik?

   Usuń
  2. Pani Żanetko bardzo chętnie zobaczyłabym występ Michalinki :) Sama mam córcie w podobnym wieku i będzie mi bardzo miło. Jeśli z Pani strony to nada aktualne to mój mail to wiktoria2008@op.pl
   Pozdrawia gorąco :))))
   Blanka

   Usuń
 4. Zdolna dziewczynka:)Jestem pełna podziwu. Śpiewa cudnie, duet z Michałkiem the best:) Pięknie wygląda w okularkach. Michałek widzę, że urósł za niedługo Misię przegoni. Szkoda, że nie możecie wrzucić filmiku ale jak mus to mus. Dobrze, że Michalinka chciała, jeszcze raz wystąpić żeby i czytelnicy mogli zobaczyć. Pozdrawiam i zdrówka życzę:):*

  OdpowiedzUsuń
 5. Słodziak mały z Misi :*
  Zdrówka życzę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale ślicznie Misi w okularkach :)
  A kaszel może przez ogrzewanie? U nas w okresie zimowym też często się kaszel pojawia, chociaż nie ma żadnego wirusa, lekarze nie raz powtarzali nam, że to na pewno przez ciepłe i suche powietrze, które jest w mieszkaniu przez centralne ogrzewanie...

  OdpowiedzUsuń
 7. W przeciągu całego roku,

  Jest taki jeden dzień, dzień zimy,

  Który pachnie pysznym barszczykiem oraz choinką,

  Wesołych i zdrowych świąt sobie wtedy życzymy

  Potrawy na wigilijny stół robimy,

  Szczęście wita nasze progi,

  Jest to dzień dla nas bardzo drogi.

  Pierwszej gwiazdki wypatrujemy a kiedy już zaświeci

  W naszym domu już kolęda leci.

  Wiara niech wytrwa z nami rok cały,

  Oby święta się udały!

  OdpowiedzUsuń