Wszystkie posty oraz zdjęcia w postach na tym blogu są naszą własnością! Nie wyrażamy zgody na kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez naszej zgody. W wypadku naruszenia praw autorskich, na podstawie art. 78, art.81 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631, sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.

wtorek, 1 maja 2012

Trolle trolle trollala


Dziś kilka cierpkich słów, które są odpowiedzią na złośliwe komentarze pojawiające się na zaprzyjaźnionych blogach rodziców/przyszłych rodziców. 

Kochane Trolle, znajdźcie swój mały śmietnik i tam możecie ucztować do woli. Nie pozostawiajcie w innych miejscach swoich odchodów. My, blogowi rodzice, nie życzymy sobie Waszych obelg i mądrości. Blogi o dziecku/dzieciach to blogi prywatne, to rodzaj pamiętnika i nie zamierzamy tolerować obraźliwych tekstów. Nie mówimy tutaj o merytorycznej i kulturalnej rozmowie, gdyż każdy ma prawo do KULTURALNEGO wypowiadania swojego zdania.
Internet ( a wiodącą rolę wiedzie tu portal z którego tu się przenieśliśmy ) pozwala niestety na anonimowość, która czasami uwalnia w ludziach niespotykane pokłady nienawiści. Wchodzi taki troll na bloga i widzi kochającą się rodzinę, widzi szczęście tych dwojga, oczy przepełnione miłością, namiętne spojrzenia, uśmiechnięte dzieci. A każdy wpis, każde słowo, jest odczuwane przez trolla jak wbicie rozżarzonej szpilki w cztery litery. Wówczas troll nie wytrzymuje i postanawia wleźć ze swoimi butami w "czystą" blogową kartkę i namieszać tak, aby zmącić spokój. I jeśli mu się uda, to jest z siebie zadowolony. Jeśli nie, czeka na kolejną okazję, aby dodać swój kolejny, jeszcze bardziej kwiecisty wpis z podpisem "ANONIMOWY". 


Na szczęście rodziców ratuje portal blogspot.com, który zapewnia ochronę przed szkodnikami. Jest niczym środek do toalet, który usuwa wszystkie bakterie, na śmierć. Cieszę się, że kilkoro rodziców wraz z nami przeniosło się tutaj. Mamy nadzieję, że będzie Wam się tu dobrze pisało. W razie problemów pytajcie, a chętnie pomożemy. Przed nami też sporo nauki nad funkcjonalnością bloga, ale tym co już potrafimy chętnie się podzielimy :)
Do przeczytania. Tata Adam

2 komentarze:

  1. :) mam dla Ciebie dobrą wiadomość - teraz na blogspocie można sprawdzać IP :) może będzie mniej trolli. pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo potrzebny i mądry wpis. Daje nadzieję i poczucie,że nie jest się samemu. Bardzo serdecznie pozdrawiam i dobrego dnia życzę,Grzegorz. ;-)

    OdpowiedzUsuń