Wszystkie posty oraz zdjęcia w postach na tym blogu są naszą własnością! Nie wyrażamy zgody na kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez naszej zgody. W wypadku naruszenia praw autorskich, na podstawie art. 78, art.81 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631, sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.

sobota, 11 czerwca 2011

Minol, Minolek, Mifał

 Tak właśnie jest nazywany Michałek przez Michalinkę. Nasza córeczka potrafi rozbawić do łez, a także wzruszyć. To jak bardzo kocha swojego braciszka, jak go przytula i przynosi zabawki - coś wspaniałego! Wyrywa czasami zabawkę młodszemu z powiadomieniem go, że to jej zabawka, ale częściej sama mu przynosi maskotki i grzechotki, stwierdzając, że są to zabawki Minola :) Rano pięknie wita młodego - z otwartymi ramionami i tekstem " cześć kochanie ", chcąc dać mu buziaka. Widok przepiękny! Gdy Misia nie widzi braciszka, pyta " gdzie Minolek??" Często też zakazuje młodszemu bratu wziąć zabawkę do buzi - "nie dolno buzi Minolu ", oczywiście z odpowiednim akcentem. Może uda się nam to kiedyś nagrać :) Kiedy my mówimy do małego - "Michał! Puść włosy mamy" to Misia powtarza i mówi "Mifał, nie ciągnij ".  W każdym racie chciałam Wam to jakoś zobrazować i pokazać, jak silna więź łączy nasze skarby. Bo przecież Michałek uwielbia swoja siostrzyczkę, a ona jego.
Teraz kiedy młody potrafi siedzieć i z łatwością się przemieszcza, zabawa z nim jest o wiele ciekawsza. Niestety przebieranie jest nadal koszmarem...  Z trudem zakłada mu się pieluszkę, bo w ogóle nie chce leżeć. Michaś jest bardzo silny! Jak złapie się łóżka to już nie puści, a jak potrafi ugryźć ... Te swoje 4 ząbki testuje na naszym ciele - ręka, broda i nos - wszystkiego chciałby spróbować. Wspaniale się rozwija i pewnie nie umie się doczekać, by razem z siostrą skakać po łóżku..
Mamy dla kogo żyć...
 Misia ogląda zdjęcie i pyta:
- kto to?
-Babcia Sylwia
- kto to ?
- ciocia Aga
-kto to?
- babcia Gabrysia
- nie, nie Gabrysia, tylko babcia
 Misia wskazuję palcem w górę i pyta :
- co to?
- lampa, tak?
- nie! Sufit
Już lubi się wymądrzać :P

Ulubiony tekst Misi - "matko boska"

Michalinka na pytanie jak się nazywa odpowiada - "Misia Malek"
Mama Żaneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz