Wszystkie posty oraz zdjęcia w postach na tym blogu są naszą własnością! Nie wyrażamy zgody na kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez naszej zgody. W wypadku naruszenia praw autorskich, na podstawie art. 78, art.81 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631, sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.

wtorek, 1 czerwca 2010

Dzieciństwo w Polsce

Na łamach "Dziennika Polskiego" możemy dziś przeczytać, że polskie dzieci znajdują się w najgorszej sytuacji materialnej w Europie! Otacza je też emocjonalna pustka, którą wypełniają przedmioty. Powszechnym problemem polskich dzieci jest dziś kryzys czasu, jaki my - rodzice, opiekunowie - im poświęcamy. Zabiegani, zapracowani, tracimy ten czas my i tracą go dzieci, a dzieciństwo ma się tylko raz. Nam, dorosłym, nie wolno przegapić tego szczególnego okresu - mówi Marek Michalak, rzecznik praw dziecka.
Z artykułu dowiadujemy się, że ponad 41 tys. dzieci w ub. roku padło ofiarą przemocy domowej, 106 zostało porzuconych; odnotowano także 28 przypadków dzieciobójstwa. "Aczkolwiek statystyki policyjne nie ukazują jednak wielu innych krzywd obrazujących smutną stronę dzieciństwa Polaków: niedostatku materialnego rodzin, kłopotów z dostępem do lekarzy pediatrów czy wikłania dzieci w konflikty między rozwodzącymi się rodzicami. "

1,8 mln Polaków poniżej 19. roku życia cierpi z powodu ubóstwa.

W naszym kraju - według raportu OECD - na dzieci wydaje się najmniej spośród wszystkich 32 krajów należących do organizacji.

Sytuacja materialna dzieci w Polsce została oceniona jako najgorsza spośród 21 krajów europejskich również przez UNICEF.
Obrazek pochodzi ze strony: http://kswpgoodfriends.files.wordpress.com


Jest taki świat w którym dziś Ci przyszło żyć,
pełen trosk, pełen bólu pełen łez,
ale popatrz w krąg: jutrzenki złoty blask;
to wstaje znów nowy, lepszy dzień!

Jest taki czas: niepokoju, groźnych burz,
kiedy "wolność" pustym słowem jest,
ale trzeba nieść pokój przez ten świat
i za ręce mocno trzymać się!

Ref. To jest nasz świat,
my jego dziećmi.
Któregoś dnia ten świat otworzy nam zamknięte drzwi.
Może kiedyś wysłucha ktoś nas,
może kiedyś znów będziemy biec w dziecięce dni...

Dokoła nas obojętny ludzi tłum.
Wszędzie gniew, wszędzie złota brzęczy trzos.
Stańmy razem! Przeżyjmy własny czas,
w naszych rękach przyszłości leży los!

Ref.(...)

Niech nigdy już, dziecięcy nie brzmi płacz!
Niech nigdy już, nie płyną matek łzy!
Stańmy razem! Przeżyjmy własny czas,
jesteśmy wszak nadzieją przyszłych dni!

Ref.(...) 3x

ŻYCZYMY WAM KOCHANE DZIECIAKI, TE MŁODSZE I TE STARSZE, ABY BYŁ ZAWSZE KTOŚ KTO WAS WYSŁUCHA, PRZYTULI, DLA KOGO BĘDZIECIE NAJWAŻNIEJSZYMI NA ŚWIECIE. ŻYCZYMY WAM, ABY PAŃSTWO POLSKIE BARDZIEJ DBAŁO O RODZINY I DZIECI, ABY CODZIENNA POGOŃ ZA PIENIĄDZEM NIE BYŁA WAŻNIEJSZA OD RELACJI MIĘDZYLUDZKICH...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz