Wszystkie posty oraz zdjęcia w postach na tym blogu są naszą własnością! Nie wyrażamy zgody na kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez naszej zgody. W wypadku naruszenia praw autorskich, na podstawie art. 78, art.81 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631, sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.

sobota, 25 lipca 2009

Z perspektywy półrocznego taty

Minęło prawie 6 miesięcy od momentu, gdy zostałem ojcem. Czas upłynął tak szybko, że wydaje mi się, iż poród był kilka tygodni temu.
Być TATĄ !!! - to wspaniałe uczucie, którego nie potrafiłbym porównać do niczego innego. Rozpiera mnie duma, przepełnia troska i odpowiedzialność za "nowe życie", w moim sercu jest teraz miejsce dla dwóch cudownych istot. Będąc w pracy wiem, że mam gdzie i do kogo wracać - do Domu, do kochanej Żony i Córki. Gdybym posiadał skrzydła, użyłbym ich, aby zaoszczędzić kilka minut i być wcześniej z Nimi. W Domu czuję się najlepiej - tu odpoczywam, napełniam siłami, czuję się potrzebny i kochany. Nie interesują mnie jakieś popołudniowe wyjścia z kolegami, czy spotkania w klubach. Mamy z Żanetą wspólnych znajomych i wspólne zainteresowania. Śmiejemy się czasem i żartujemy, że dobraliśmy się lepiej niż dwie połówki jabłka.
Przypomniał mi się piękny wiersz mówiący o rodzinie i domu, choć przyznam, że nie znam jego autora:
 
"Nie wystarczy mieszkać razem
by nazywać się Rodziną,
jak nie można nazwać głazem,
ziarna sadzy spod komina.

Nie wystarczy mieć budynku,
aby móc go nazwać Domem,
jak nie można ramek tylko,
równać z obrazu ogromem.

Nie wystarczy mówić pięknie,
żeby wszystko dobrze było,
kłamstwo słów się nie przelęknie,
czynem więc rozdajmy Miłość."

Wiem, że w trójkę ( a w zasadzie czwórkę ) tworzymy Rodzinę, mamy cudowny, pełen Miłości Dom, w którym nie tyle mówimy o Miłości i opisujemy ją na blogu, ale przede wszystkim ją sobie okazujemy.
 Kiedyś napisałem, że otrzymaliśmy od życia wspaniały dar - zdrowe i radosne dziecko. Dzisiaj napiszę, że nasza córka otrzymała od życia najwspanialszą mamę, jaką może mieć tylko dziecko - czułą, troskliwą, wrażliwą, pogodną, opiekuńczą, szczerą, ambitną, pełną miłości itd. Kiedy patrzę na nie, jak się wspólnie bawią i przytulają, to wiem, że cokolwiek nas w życiu spotka, to zawsze sobie poradzimy, gdyż Miłość wszystko przezwycięży...
Tata Adam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz