Wszystkie posty oraz zdjęcia w postach na tym blogu są naszą własnością! Nie wyrażamy zgody na kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez naszej zgody. W wypadku naruszenia praw autorskich, na podstawie art. 78, art.81 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631, sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.

niedziela, 19 lipca 2009

Park miniatur w Inwałdzie - to miejsce warto zobaczyć !!!

Kochani! Jadąc do Inwałdu ( niedaleko Wadowic ), nie przypuszczaliśmy, że można w Polsce, w jednym tylko miejscu, zobaczyć tyle atrakcji i spędzić tak fantastycznie kilka godzin. Gdy zatrzymaliśmy się na parkingu, zza płotu powitał nas widok prehistorycznych zwierząt - to kolejny park ( dinozaurów ), który jest przygotowywany na otwarcie.
 Gdy spojrzeliśmy na mapę, zobaczyliśmy, ile atrakcji na nas czeka.
 Cały park podzielony jest na 4 główne działy ( od 2010 roku będzie ich pięć, gdyż dobudowana zostanie Wenecja ):
1. Polska w miniaturze - w skład którego wchodzą m.in. Zamek Królewski,Zamki w Malborku, Gołuchowie, Mosznie, Będzinie, Latarnia Morska w Świnoujściu, Ratusz z Poznania, Pałac Sułkowskich, makieta Tatr,Katedra św. Stanisława i Wacława, Sukiennice, Pałac w Łańcucie, Pałac Branickich, Ratusz z Zamościa,
 2. Świat w miniaturze - zobaczyć możemy m.in. Górę Rushmore, Biały Dom, Statuę Wolności, Sfinksa, Abu Simbel, Operę w Sydney, Petrę, Chiński Mur, Moai - figury z Wyspy Wielkanocnej, Tadż Mahal, Bazylikę oraz Plac św. Piotra, Łuk Triumfalny, Wieżę Eiffla, Świątynię Kukulcana, Pomnik Chrystusa Zbawiciela, Big Bena, Krzywą Wieżę, Koloseum, Partenon, Propyleje oraz Bramę Brandenburską,
3. Lunapark -  składający się z Pirata, Młyńskiego Koła, Autoscootera, Kina 4D, Piaskownicy, Zjeżdżalni, Karuzeli, Pociągu, Symulatora oraz Egipt Horror Show.
4. Zielony labirynt
Poniżej kilkanaście zdjęć z czterogodzinnego pobytu w Parku Miniatur
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Zapierająca dech w piersiach makieta Tatr
 
 Do Paryża pojedziemy przy najbliższej okazji :)
Widok z góry zapewniony dzięki dodatkowym atrakcjom lunaparku

Warto dodać, że ceny biletów wstępu nie są wygórowane, gdyż osoba dorosła wyda 19 zł, uczniowie 15 zł, a dzieci do lat 4 mają zapewniony wstęp bezpłatny.
W cenie biletu oprócz zwiedzania części 1, 2 oraz 4 ( Polska i świat w miniaturze, zielony labirynt ), zawarte są także dwa bezpłatne przejazdy na atrakcjach lunaparku. Do wyboru są: pirat, koło młyńskie i autoscooter. Za pozostałe trzeba niestety zapłacić.
Polecamy wszystkim Inwałd - przepiękna górska miejscowość i moc atrakcji. Jeden warunek - trzeba trafić na pogodny dzień. Podczas deszczu nie można bowiem korzystać z urządzeń lunaparku, a i widoki nie będą porównywalne do tych, które nam udało się uchwycić. 
Mama Żaneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz