Wszystkie posty oraz zdjęcia w postach na tym blogu są naszą własnością! Nie wyrażamy zgody na kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez naszej zgody. W wypadku naruszenia praw autorskich, na podstawie art. 78, art.81 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631, sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.

środa, 7 stycznia 2009

Dziwny jest ten świat

Dzisiaj dowiedziałam się, że planeta, na której mieszkam wraz z Rodzicami to Ziemia. Na Ziemi jest siedem kontynentów ( My mieszkamy w Europie ), na których żyje ponad 6,75 miliarda osób. Nie wiem ile to jest, ale rozumiem, że dla tych wszystkich ludzi Ziemia jest domem, tak jak brzuszek Mamusi dla mnie. A jeżeli Ziemia jest dla nich domem, to ludzie powinni się czuć na niej bezpieczni i kochani ( tak jak ja pod opieką Mamusi ), gdziekolwiek mieszkają, prawda?
Ale podobno są miejsca, gdzie ludzie robią sobie krzywdę, biją się, strzelają do siebie, zabijają się nawzajem. Mamusie tracą swoje dzieci, dzieci tracą Rodziców, często giną całe Rodziny. Dlaczego? Tatuś z Mamusią też tego nie rozumieją. Zastanawiali się dzisiaj, dlaczego ludzie nie potrafią siebie nawzajem kochać, szanować i żyć obok siebie, bez względu na to z jakiego są kraju, jaki mają kolor skóry, jakiego są wyznania? Przecież po to zostaliśmy "wyposażeni" w aparat mowy oraz aparat słuchu, żeby potrafić ze sobą rozmawiać i rozwiązywać problemy pokojowo... Dziwny jest ten świat.
Cieszę się, że moi Rodzice mają takie samo zdanie na ten temat jak ja.
Moja Mamusia napisała kiedyś wiersz o Ziemi

„Masz jeszcze czas”


Dom
Miejsce Twoich powrotów.
Gdziekolwiek jesteś,
Chętnie wracasz do domu.
Tam czujesz się najlepiej.

Matka
Najbardziej bliska,
Najwierniejsza i najczulsza.
Bez względu na wiek,
Zawsze będziesz Jej dzieckiem.

Serce
Symbol miłości i życia.
Bicie serca, choć prawie niesłyszalne,
Jest dla Twego życia najistotniejsze.

Z I E M I A
Jest Twoim Domem, Matką i Sercem.
Więc czemu Jej nie szanujesz?!
Dlaczego Ją niszczysz?!
Może jesteś egoistą?
Może chcesz, by Twoje dzieci
Nie miały
Swojego domu
Kochającej Matki
Zdrowego Serca?
Masz jeszcze czas...

Wrzesień 2002
Misia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz