Wszystkie posty oraz zdjęcia w postach na tym blogu są naszą własnością! Nie wyrażamy zgody na kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez naszej zgody. W wypadku naruszenia praw autorskich, na podstawie art. 78, art.81 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631, sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów.

środa, 31 grudnia 2008

Kulinarnie - sałatka Gyros

SAŁATKA GYROS


Składniki:
- 2 piersi z kurczaka ( pokrojone w kawałki marynują się kilka godzin w lodówce w dużej ilości przyprawie do gyrosa - ja użyłam przyprawy Prymat Kebab-Gyros )
- ogórki kiszone ( zależy od wielkości ) 4 duże sztuki lub 7, 8 małych.  Na oko daję jak już ładnie zakryję kurczaka
- kapusta pekińska ( troszkę mniej niż pół dużej główki ) lub pół małej główki
- jajka ( 6 sztuk ugotowane na twardo)


Kurczaka smażymy na niewielkiej ilości oleju. Usmażony wkładamy do misy na sam dół. Na ostudzony kurczak dajemy trochę ketchupu i łyżkę majonezu, łyżką rozsmarowujemy, następnie dajemy pokrojony w kosteczkę ogórek i również odrobina ketchupu z majonezem (sos), żeby wszystko było mokre, smaczne i kleiło się ze sobą , później dajemy poszatkowaną kapustę pekińską, na to znowu sos a na górę jajka potarte na tarce na dużych oczkach ( szybciej i nie trzeba szatkować nożem ), można jajka wcześniej troszkę posolić, , i na górę z 3 łyżki majonezu i ketchup tak żeby pokryć wszystkie jajka. Można dodać ząbek czosnku na górę. I to wszystko


Wystarczy pamiętać kolejność:
kurczak
ogórki
kapusta
jajka


Wyśmienite ze świeżym pieczywem! U nas tylko ciemny chlebek.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz